Hydromasážní a vířivé vany, masážní boxy, spa bazény

Dentální hygiena u dětí

11. 1. 2023

Dentální hygiena je rychle se rozvíjejícím oborem a získává si stále více příznivců a klientů. Není divu. Pomáhá totiž pečovat o náš chrup stejným, ne-li dokonce větším dílem, jako zubní lékař. Ten sice napravuje...

Bazénové příslušenství

11. 1. 2023

Někteří žijí v představě, že stačí postavit bazén, nakoupit čistící chemii a plachtu a nic jiného už není potřeba, to ale není tak úplně pravda. Pro plnohodnotné užívání bazénu je nutné zakoupit ještě další spoustu bazénového...

Aby rostliny na balkoně prospívaly, musíme vybírat ty pravé podle světových stran.

11. 1. 2023

Severní strana: při této orientaci naprosto chybí sluneční paprsky, tudíž je třeba vybrat rostliny snášející dlouhodobě stín. Nelze zde pěstovat jahodník ani jakoukoliv zeleninu, protože by tu nedozrála. Zálivky je třeba méně...

Jaký zahradní nábytek se hodí k bazénu?

11. 1. 2023

Pokud je bazén zatím to jediné, co zdobí a zútulňuje vaši zahradu, brzy jistě nabudete dojmu, že k úplné dokonalosti stále ještě něco chybí. I když se na dece položené na trávě relaxuje poměrně příjemně, proč si neudělat radost lehátkem, nebo dokonce kompletní sadou zahradního nábytku, kde se energie čerpá mnohem lépe? Slunečník, lavička, nebo houpačka nejen že zvyšují pohodlí, ale navíc i lahodí oku.

Když ke svému zahradnímu bazénu přidáte ještě lehátko nebo rovnou stůl s několika židlemi, vás samotné překvapí, jak rádi budete svůj volný čas trávit venku. Pokud jste starostliví rodiče, jistě oceníte možnost kontroly svých ratolestí při jejich vodních radovánkách, kterou si navíc můžete zpříjemnit opalováním nebo s knihou v ruce. Mimo jiné se zahradní posezení výborně hodí při podzimním grilování a odpolední kávě.

Zahradní nábytek bezesporu patří mezi velice praktické využití vaší zahrady, ale stejně jako u bazénů, i zde vás čeká vybírání hned z několika variant a druhů. Prvotním a téměř i nejdůležitějším aspektem je materiál, ze kterého je zahradní nábytek vyroben. Existují tři varianty a jejich kombinace – dřevo, kov a plast. Před koupí zvažte, jakou po nábytku vyžadujete trvanlivost, kolik času jste ochotni věnovat jeho údržbě, a nakolik musí být odolný.

Právě v okolí venkovního bazénu byste měli klást velký důraz na odolnost materiálu, proto například dřevo není úplně ideální volbou. I když působí nejluxusněji a také nejpříjemněji, nemělo by se vystavovat vodě, což je zejména při dětských bazénových hrách více než složité. U oceli sice oceníte její pevnost a odolnost, musíte však být připraveni na fakt, že slunce kov nepříjemně nažhaví a až osvěženi z bazénu usednete, budete zřejmě nepříjemně překvapeni.

Proto je nejideálnějším zahradním nábytkem k bazénu právě nábytek vyrobený z plastu. Pokud namítnete, že patří také mezi ty nejméně elegantní, nebojte se. Dnešní trh nabízí desítky variant plastového zahradního nábytku, který kombinuje nejmodernější podoby plastů s dalšími materiály a dosahuje tak zvýšené praktičnosti a navíc i působivého designu.