Bazénové příslušenství

Někteří žijí v představě, že stačí postavit bazén, nakoupit čistící chemii a plachtu a nic jiného už není potřeba, to ale není tak úplně pravda. Pro plnohodnotné užívání bazénu je nutné zakoupit ještě další spoustu bazénového příslušenství. A co je tedy dobré k bazénu ještě přikoupit?

Bazénové vysavače

Nemáte-li bazén schovaný pod střechou, tak jistě znáte tu spoustu smetí, která napadá do bazénu. Odstraňování všech nečistot je pak velmi pracné, nejjednodušší je ale použít bazénový vysavač. Na trhu jsou dnes tři typy bazénových vysavačů – ruční, poloautomatické a automatické. Každý bazénový vysavač odstraní nečistoty během chvilky, bez jakékoliv námahy.

Bazénová plachta

Klasickou modrou plachtu má na bazénu skoro každý. Plachta chrání bazénu od nečistot, jako je listí, větvičky, hmyz apod., a ušetří tak spoustu času na čištěná. K dostání je např. krycí plachta v klasické, nebo síťové verzi. Síťové krycí plachty mají tu výhodu, že nezadržují vodu, která může u běžných krycích plachet způsobovat problémy v podobě nadměrného zatížení plachty vodou, namáhání úchytů.

Máte-li bazén zapuštěný v zemi, určitě je vhodným doplňkem bezpečnostní plachta. Ta dokáže zabezpečit bazén před pádem dětí nebo zvířat. Samozřejmě plní i krycí činnost.

Existuje i bazénová plachta na zimu, která je z mrazuvzdorného materiálu. Po celé zimní období chrání vodu v bazénu před nečistotami a na jaře pak pomohou uvést bazén opětovně do provozu. A pokud potřebuje prohřát vodu v bazénu je vhodným pomocníkem solární plachta, která zároveň zabraňuje odpařování vody a v noci, kdy je nižší teplota.

Další příslušenství, které je dobré mít k bazénu, jsou samozřejmě bezpečné a kvalitní schůdky, teploměr a doplňky pro zábavu (míče, lehátka).

Zdroj: http://bazeny-sauny.bydleniprokazdeho.cz/bazeny-a-sauny/nezbytne-bazenove-prislusenstvi.php