Náš tip

6 důvodů, proč si pořídit vířivku

22. 2. 2023

Vířivky se v posledních letech stávají čím dál oblíbenějšími. Lidi už nebaví chodit do těch veřejných a mnoho si jich pořizuje svou vlastní vířivku přímo domů.

Jaký zahradní nábytek se hodí k bazénu?

6. 1. 2022

Pokud je bazén zatím to jediné, co zdobí a zútulňuje vaši zahradu, brzy jistě nabudete dojmu, že k úplné dokonalosti stále ještě něco chybí. I když se na dece položené na trávě relaxuje poměrně příjemně, proč si neudělat radost lehátkem, nebo dokonce kompletní sadou zahradního nábytku, kde se energie čerpá mnohem lépe? Slunečník, lavička, nebo houpačka nejen že zvyšují pohodlí, ale navíc i lahodí oku.

Když ke svému zahradnímu bazénu přidáte ještě lehátko nebo rovnou stůl s několika židlemi, vás samotné překvapí, jak rádi budete svůj volný čas trávit venku. Pokud jste starostliví rodiče, jistě oceníte možnost kontroly svých ratolestí při jejich vodních radovánkách, kterou si navíc můžete zpříjemnit opalováním nebo s knihou v ruce. Mimo jiné se zahradní posezení výborně hodí při podzimním grilování a odpolední kávě.

Zahradní nábytek bezesporu patří mezi velice praktické využití vaší zahrady, ale stejně jako u bazénů, i zde vás čeká vybírání hned z několika variant a druhů. Prvotním a téměř i nejdůležitějším aspektem je materiál, ze kterého je zahradní nábytek vyroben. Existují tři varianty a jejich kombinace – dřevo, kov a plast. Před koupí zvažte, jakou po nábytku vyžadujete trvanlivost, kolik času jste ochotni věnovat jeho údržbě, a nakolik musí být odolný.

Právě v okolí venkovního bazénu byste měli klást velký důraz na odolnost materiálu, proto například dřevo není úplně ideální volbou. I když působí nejluxusněji a také nejpříjemněji, nemělo by se vystavovat vodě, což je zejména při dětských bazénových hrách více než složité. U oceli sice oceníte její pevnost a odolnost, musíte však být připraveni na fakt, že slunce kov nepříjemně nažhaví a až osvěženi z bazénu usednete, budete zřejmě nepříjemně překvapeni.

Proto je nejideálnějším zahradním nábytkem k bazénu právě nábytek vyrobený z plastu. Pokud namítnete, že patří také mezi ty nejméně elegantní, nebojte se. Dnešní trh nabízí desítky variant plastového zahradního nábytku, který kombinuje nejmodernější podoby plastů s dalšími materiály a dosahuje tak zvýšené praktičnosti a navíc i působivého designu.