Dřevoplast - ideální materiál pro terasy. Jak ho čistit?

Dřevoplasty neboli WPC jde vidět v českých zahradách stále více, přesto že je to poměrně nový materiál. Mezi výhody WPC patří téměř bezúdržbovost, přesto že vypadá WPC jako klasické dřevo. Samotné kompletní čištění terasy stačí jednou, dvakrát ročně. Ideálně na jaře a na podzim. Nejčastěji se používá WPC na terasu. Terasu stačí jen omést nebo vysát od základních nečistot, jako je listí a organická špína. Poté je nejlepší omýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou.

Dostane-li se na terasu jakákoliv mastnota, ať už z grilování nebo z opalovacích krémů, tak stačí fleky omýt čistou vodou, poté dočistit jarovou vodou a houbičkou. Pokud je flek stále trochu vidět, díky působení slunce a deště se časem zcela ztratí. WPC totiž nesaje, tudíž se nemá čistota jak dostat do hloubky.

Větší nepříjemnost může způsobit nedopalek cigarety nebo spadlý žhavý uhlík z grilu, ale i to se dá řešit. Jakmile je prkno suché, středně zrnným papírem nebo brusnou houbičkou místo po směru prkna zbrousíme. Materiál u plných prken je plně probarvený a danému místu přebroušení nevadí. Flek poté sám na slunci zmizí.

WPC si poradí dokonce i s vylitým vínem. V případě rozbité sklenice a vylitého vína na WPC prknech platí stejný postup jako u mastnot. Postižené místo se musí opláchnout a poté otřít houbou s trochou saponátu. Nejste-li si přesto stále jistí zda použít WPC nechte si poradit od odborníků, ti Vám jistě dobře poradí.

Zdroj: http://www.magazinzahrada.cz/pergoly-a-altany/drevoplast-idealni-material-pro-terasy-jak-ho-cistit.html