Dlažba imitace kamene

Při budování nového domu či rekonstrukci staršího se dříve či později dostanete k výběru povrchů v okolí domu. Rozbahněné blátivé cestičky po dešti nejsou příliš reprezentativní a už vůbec ne praktické. Betonová dlažba je tak nějak okoukaná, protože ji má skoro každý a navíc v létě nepříjemně absorbuje teplo a pálí. Řešením dilematu může být dlažba imitace kamene.

Vzhledem i strukturou je od pravého kamene k nerozeznání, nabízí oproti němu však značné benefity.

Umělý kámen je keramický materiál. Dnešní technologické postupy umožňují napodobit jakýkoli kámen. Pískovec, mramor, žulu, dokonce i onyx a to v jakékoli povrchové úpravě – leštěný, broušený, pískovaný, cokoli si představíte. Je také barevně stálejší, než pravý kámen. Objednáváte-li větší množství obkladů či dlažby, velmi často se stane, že barevné nuance jednotlivých balíků se značně liší a ne vždy se to pak v interiéru podaří zamaskovat či dokonce využít.

Umělý kámen se dá použít v interiéru i exteriéru. Velice pěkně působí třeba přechod mezi terasou a obývacím pokojem se stejnou podlahovou krytinou, malý vnitřní prostor dokáže takový fígl i pěkně opticky rozšířit. Nejlépe vypadají dlaždice ve větším formátu, stejně jako na podlahu/zem je lze využít i jako obklad. Ať tak či tak, mezi takovými kachlemi se dělají jen malinkaté spáry do šířky 2 mm. Kromě nesporného estetického benefitu to také znamená menší zanášení nečistot a tedy snadnější údržbu.

Při zvolení drsnější povrchové údržby pro venkovní instalaci je kamenný povrch protiskluzový. Kamenné obklady z keramiky se krásně vyjímají například kolem krbu, za vanou nebo ve sprše, ale i na fasádě vašeho domu.

Obklady s hladkým povrchem si našly místo například za kuchyňskou linkou. Umělý kámen se dá velice dobře vyčistit, neabsorbuje mastnotu jako kámen přírodní. Nezachycuje ani prach a další nečistoty a navíc se dá čistit účinnějšími prostředky, než pravý kámen (například na mramor nesmí přijít kyselé látky a podobně).

Pokud se rozhodnete pro instalaci umělého kamene ve svém domě, zadejte svou poptávku včas. U módních designů umělého kamene může výroba a dodávka trvat i několik týdnů či dokonce měsíců, stejně tak vybraní řemeslníci jsou často zahlceni prací. Proto určitě není přehnané shánět řemeslníky s několikaměsíčním předstihem. Specializované firmy mají často nejnovější katalogy a dokonce i možnost předobjednat kamenné novinky. Při výběru vám přejeme šťastnou ruku a hodně trpělivosti.