Technologie vířivek. Co vás dostane do kolen?

Moderní technologie

Nebudeme se zde rozepisovat o principu fungování vířivek. Pro teoretiky je to snadné, ale pro laickou veřejnost může jít přece jen o docela složité postupy. A nikoho by vlastně ani moc nezajímaly. Proto se podíváme spíš na jednotlivé používané technologie, které se v některých (nebo většině) vířivek používají a které nás pak přivádějí do sedmého nebe. Ostatně, pokud sníte o vlastní vířivce, vyplatí se vám tušit, podle jakých vlastností a parametrů ji vybírat.

Elektrické topení

Venku je 5 °C a vy si lebedíte ve vyhřáté vířivce, z níž stoupá teplá pára. To je pohoda, že? Ale aby vám mohlo být takhle fajn, musí mít vaše vířivka topení. Zpravidla jde o elektrické topení. Aby vám dlouho vydrželo, mělo by být v nejlepším případě s titanovou spirálou a mělo by mít stálý výkon a díky tomu i velmi dlouhou životnost. Někdy vířivky přímo elektrické topení nemají, ale mají tepelný výměník. A některé mají dokonce obojí.

Masážní čerpadla

Jaká by to byla koupel ve vířivce bez masážních trysek. Užíváme si to naplno a naše tělo nám za takový odpočinkový pobyt vždy poděkuje. Aby ale masážní trysky mohly fungovat, musejí být uvnitř vířivky ukryta masážní čerpadla. Ta mají zpravidla vysoký výkon, musejí být kvalitní a spolehlivá, mít dlouhou životnost a především musejí být schopna pracovat i při vysokém výtlaku.

Úspora energií

Řada lidí se děsí, že je provoz vířivky „sežere“ na platbách za energie. Moderní vířivky ale umějí pracovat i v úsporném režimu. To znamená, že si předem nastavíte čas a datum příštího spuštění a vířivka vám na tento termín sama připraví teplou a čistou vodu, a to s minimálními energetickými nároky.

Čistá voda

Vířivka je skvělá, ale nutnost čištění vody leckoho obtěžuje. Nové vířivky ale disponují chytrými systémy, které zajišťují i samočištění. Filtrace a ionizace se spouští sama a přesně podle potřeby vířivky či podle toho, jak často ji využíváte. To vše se děje navíc s maximální úsporou energie. Nebudete se tak muset o nic starat a voda bude stále krásná, teplá, a připravená na relax.

Ochranné prvky

Děsí vás elektřina ve vířivce a podvědomě si při vstupu dovnitř vždy říkáte, jestli vás to tentokrát nezabije? U kvalitních vířivek od prověřených výrobců se ničeho takového bát nemusíte. Nové a kvalitní vířivky navíc mají různé systémy ochrany a zabezpečení. Nejen, že dokážou třeba odolat zamrznutí, čímž ochrání celý systém před poškozením mrazem, ale zajišťují naprostou bezpečnost i pro uživatele.

Pokud dojde k nějaké závadě, například poruše na nějakém dílu, tak to navíc okamžitě zjistíte – některé vířivky vám o tom dají vědět s pomocí svého rozvaděče. Takový „chytrý“ rozvaděč u vířivky má výhodu i v tom, že když si pozvete servisního technika, tak ten si může přímo z rozvaděče vytisknout protokol, z něhož ihned odhalí typ závady.

Přečtěte si také Vířivka zakázána. Kdo by se jí měl vyhnout? nebo Zdravotní účinky venkovní vířivky

Fotografie