Zdravotní účinky venkovní vířivky

Hřejivou vířivku plnou bublinek a hydromasáže, to by chtěl mít doma každý. Navíc tato relaxace má velmi dobrý vliv na naše fyzické i duševní zdraví. Dnes se vířivky těší oblibě především ve wellness centrech, v lázních, ale i v domácnostech, kde je oblíbená zejména venkovní vířivka, kterou můžeme využívat po celý rok (voda ve vířivce má až 40°C) a odolává mrazivému počasí (až do - 20°C). Vířivka potřebuje prostor a venku jej má většina lidí více.

Vířivku si můžeme užívat sami, ale i ve dvojci, s oblíbeným alkoholickým i nealkoholickým drinkem. Vířivka se dokonale hodí k večerní relaxaci po náročném dni v práci či po namáhavém sportovním výkonu.

Relaxační i zdravotní účinek hydromasáže umocňuje světelná terapie barvami pro dokonalé psychické uvolnění a příjemná relaxační hudba během relaxace. K relaxaci dopomáhají trysky, které jsou umístěné tak, aby masírovaly nejvíce zatěžovaná místa na těle, jako jsou svaly a šlachy. Po pravidelné návštěvě vířivky (alespoň 2-3x týdně) se celkově zlepší i náš psychický stav. Zbavíme se psychosomatických onemocnění nebo se jejich stav zmírní (žaludeční vředy, bolesti žaludku, potíže se střevy, bolesti hlavy). Vířivka pomáhá i v případě s nespavostí.

Zdroj: http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-bazeny-sauny-virivky/zdravotni-ucinky-venkovni-virivky/