Pohodový relax na zahradě

Zahrada je ideál

Lidé žijící v panelových nebo bytových domech mají sice méně starostí než ti žijící v domě, ale jedna zásadní věc jim v bytě chybí a neustále po ní touží. A tou věcí je vlastní zahrada, kde by si mohli užívat klid, nikým nerušeni, uprostřed přírody, s vůní trávy pod hlavou a sluncem nad hlavou. Zahradní relax patří v létě k nejoblíbenějším kratochvílím řady z nás. A jakmile se na jaře udělá teplo, už si začneme užívat lenošení na zahrádce.

Najděte si své místo

Můžete mít velkou nebo třeba jen malou zahradu, ale faktem je, že na všech místech se vám nebude relaxovat dobře. Leckde vás může něco nebo někdo vyrušovat. Takže je potřeba pečlivě si najít své místečko. To může být kdekoliv – u bazénu, pod altánkem, uprostřed travnaté plochy, pod stromem a tak dále. A pokud takové místo na zahradě nemůžete najít, tak si ho zkrátka vybudujte – ať už půjde o postavení pergoly, vytvoření odpočinkového koutku nebo třeba vylepšení designu zahrady.

Vhodný nábytek

Dobře odpočinout si můžete jen na místě, kde se vám leží nebo sedí pohodlně. Takže je potřeba mít k dispozici zahradní nábytek. Většina lidí má sice stůl a židle nebo lavice, ale to není ono. Je potřeba pořídit si ještě speciální kousky pro relaxování. Ať už půjde o lehátko, houpací křeslo, houpací lavici, oblíbenou deku položenou na trávě nebo pořízení si venkovního koberce. Nezapomeňte ani na pohodlné polštáře a kvalitní materiál, ať vám vybavení dlouho vydrží.

Květiny a voda

Travnatá zahrada se stromy je sice krásná, ale není dokonalá. Dokonalou se stává teprve ve chvíli, kdy jsou na ní květiny, dekorace a všechno to, co z ní vytvoří vaši oázu klidu, váš domov, vaše oblíbené zákoutí a zkrátka takové místo, které budete milovat a kam se rádi budete uchylovat před zběsilým světem. Takže pokud milujete květiny, neváhejte si je nakoupit – jak trvalky, tak třeba jen různé letničky.

Nezavrhujte ani různé dekorace, sošky, zvonkohry, pítka pro ptáky a další předměty, které zahradu přetvoří k vašemu obrazu. A oblíbené jsou také různé vodní prvky – fontánky, jezírka a vodopády mohou pomoci vytvořit klidné a hlavně uklidňující prostředí. Pokud vodu milujete, zauvažujte, co by se vám líbilo nejvíc, kde a v jaké velikosti či designu. Dnes není nic nemožné.

Osvětlení

Atmosféru pohody a klidu skvěle doladí vhodně vybrané osvětlení. Venkovních typů světel se prodává spoustu, ať už jde o různé nástěnné či závěsné lampy, solární světla, svíčky. Nebo si můžete pod pergolu třeba rozvěsit lampiony. Fantazii se meze nekladou. A večer se vám na zahradě bude příjemně sedět a váš relax bude už naprosto dokonalý. Třeba i se sklenkou nějakého dobrého nápoje a něčím (trochu nezdravým) na chuť.

Přečtěte si také 6 důvodů, proč si pořídit vířivku nebo Zdravotní účinky venkovní vířivky.

Fotografie