6 důvodů, proč si pořídit vířivku

Proč mít vířivku doma?

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit domácí vířivku. Než se k nim dostaneme detailněji, tak byste se měli zamyslet nad několika hlavními faktory, které ovlivní váš výběr nejvhodnější vířivky. Zaprvé si promyslete, jestli stojíte o klasickou vířivku, kterou umístíte někam ven na svůj pozemek – nebo jestli vás spíš láká vířivá vana, kterou budete mít doma v koupelně a budete si ji moci užívat třeba každý večer. Zadruhé si určete svůj cenový strop – vířivku můžete pořídit už za pár tisíc korun, ale stejně tak vás může vyjít na desítky tisíc. A nakonec zvažte, jak velkou – velikost nepodceňte, protože v ní bude rozhodně pořád plno. Zkuste se podívat do sekce Dům a zahrada na Katalog.cz a vyberte si dodavatele vířivky do domu či na zahradu.

Skvělý relax

Vířivka je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Když jste unavení z práce, máte starostí nad hlavu a už nevíte, co dřív, hoďte všechno za hlavu a vlezte si do vířivky. Stres odplyne, sníží se vaše psychické napětí a náhle budete klidní a usměvaví.

Léčebné účinky

Pobyt ve vířivce nemusí být jen samoúčelný. Je prokázané, že vířivka má i léčebné účinky – ostatně proto jsou vířivky třeba i v lázních. Možná jste netušili, že vířivka může pomoci zmírnit bolesti svalů a kloubů. A masážní trysky zase pomáhají zlepšit krevní oběh a fungují také protizánětlivě.

Zlepšení kondice

Ne že byste ve vířivce museli provádět nějaké akrobatické cviky. To by bylo spíš nebezpečné než přínosné. Ale i tak určitým způsobem pobyt ve vířivce zlepšuje vaši kondici. Je prokázané, že pravidelné používání vířivky může posílit svaly, zlepšit pružnost a zlepšit i celkovou fyzickou kondici.

Zlepšení nálady

Je zcela nepopiratelné, že i když do vířivky budete vstupovat se zasmušilým výrazem, tak vycházet z ní budete s úsměvem na tváři. Pobyt v teplé vodě, příjemné masážní bublinky, klid, pohoda, relax. To je přesně to, co naše psychika potřebuje. Takže kdykoliv vám bude pod psa, vířivka vaše chmury rychle zažene.

Společenské posezení

Užívat si vířivku o samotě má sice svá pozitiva, ale stejně tak je zajímavé být v ní s někým dalším. Pobyt s partnerem skrývá různé možnosti, co tam společně dělat. Pobyt s dětmi může upevňovat váš vztah a užijete si spoustu legrace. A když k vám přijdou na návštěvu přátelé, je vířivka jistě středem jejich pozornosti a bude neustále obsazená.

Luxusní vybavení

V neposlední řadě platí, že vířivku vám tiše i nahlas bude závidět každý, kdo ji nemá. Zvlášť pokud si pořídíte nějakou lepší. Takže rázem budete mít něco, na co budete moci být pyšní a čím se budete moci před ostatními chlubit.

Přečtěte si také Zdravotní účinky venkovní vířivky nebo Solární sprchy.

Fotografie