Spalujte tuky s Carnitinem

Karnitin je důležitá složka v našem těle, která má za úkol dopravovat mastné kyseliny do mitochondrií. Mastné kyseliny totiž neumí přejít přes buněčnou membránu samy, karnitin na sebe tyto naváže a tím napomáhá ke správné výživě svalu a spalování tuků.

L-karnitin může napomáhat řešit problémy s nadváhou, hubnout a redukovat podkožní tuk. Dodávat energii a oddálit únavu a podávat lepší výsledky ve sportovních výkonech. Při dlouhotrvajícím běhu je vhodné přidat L-karnitin i do nápoje, který konzumujeme v průběhu běhu. Příznivě prospívá lidem se srdečním onemocněním a vegetariánům. Společně s Argininem zlepšuje tvorbu spermatu. Pomáhá s redukčními dietami a tvarováním postavy. Velkým kladem L-karnitinu je, že pomáhá způsobem našemu tělu vlastním, nemá tedy vedlejší účinky, na rozdíl od kofeinu, či efedrinu.

L- karnitin se doporučuje všem, kteří chtějí za pomoci pohybu velmi efektivně spalovat tuky.
Dále sportovcům, kteří chtějí podávat vyšší výkony.

L-karnitin můžeme dostat ve formě tekuté, vždy je třeba dbát na kvalitu složení produktu. Setkat se můžeme i s tabletami, tam je třeba zjistit kolik čistého L-karnitinu jedna tableta obsahuje. V menším množství se s L-karnitinem setkáme u speciálních nápojů, nebo tyčinek.

DÁVKOVÁNÍ:
L-karnitin  je vhodné podávat půl hodiny před začátkem tréninku, nebo jiným výkonem. Dávkování musí každý ozkoušet dle svých pocitů, protože je individuální. Po užití karnitinu by vám při cvičení mělo být více horko a měli byste být energetičtěji a mít větší sílu. Je-li výkon delší než 1hod, doporučuje se každou hodinu vzít dalších 500mg-1g (zase po experimentujte, u každého je to jiné). Během dne pro zlepšení odbourávání tuků - 2x denně 500mg.
Pro konkrétní produkt se dávka vypočte, když objem v ml dělíte obsahem v gramech, tak zjistíte kolik ml obsahuje jeden gram, což je například:
Lcarnitin 100000 Extra Strong jedna dávka1g je 5 ml (100000mg v 500ml; 500/100 = 5ml).“

Autor: Fitness Best Gym Brno