Proč je zahradní nábytek z betonu stále oblíbenější?

Dříve býval betonový nábytek výsadou spíše městských mobiliářů, zahradní betonový nábytek se ale hodí jak na dvůr, tak i pod pergolu. A tak se stále častěji objevuje i v rodinných zahradách a posezeních. Prostě se stal takovým trendem současnosti. Návrháři se snaží vymyslet betonový zahradní stůl, který skvěle vypadá a zároveň vyniká svými specifickými vlastnostmi. Koneckonců i betonová lavice má své výhody, o kterých se vám u jiného druhu nábytku ani nemůže snít.

Beton je pevný a odolný, snese toho hodně a dlouho vydrží. Proto se z něj v posledních letech stal moderní materiál, který šikovný designér hravě přemění na estetický nábytek poutavého tvaru. Proto betonový nábytek může vaši zahradu ozvláštnit. Popřípadě můžete využít snadné kombinovatelnosti betonu s jinými přírodními materiály jako je dřevo, kámen nebo kov.

Velkou výhodou betonového zahradního nábytku je jeho schopnost kombinovat vkusný design s praktickým využitím. Je stabilní, má dlouhou životnost a disponuje barevnou stálostí. Snadno se udržuje. Můžete jej omýt vodou pod vysokým tlakem. Navíc je odolný vůči dešti popřípadě sněhu i silnému větru. Je to zkrátka moderní materiál, který se velmi dobře kombinuje s dalšími zahradními prvky.

Samozřejmě ale betonový nábytek není pro každého. Pokud je pro vás důležitá flexibilita a tedy možnost s vaším zahradním nábytkem snadno manipulovat, tak pak asi beton nebude tou nejlepší volbou. Zahradní nábytek z betonu je těžký a určitě není určený pro časté přesuny.

Promysleli jste si to a chcete perfektní moderní doplněk se skvělými vlastnostmi? Ozvěte se Svecbeton.cz, zde jistě najdete to, co hledáte. Jak rozměr, tak barvu u každého produktu dokážou upravit tak, aby vyšli vstříc vašim přáním a požadavkům.