Z čeho stavět plot

Plot má kolem zahrady as každý. Jen málo z nás by chtělo mít neoplocenou zahradu a vyhánět sní všechny okolní psi nebo sdílet bazén s kolemjdoucími. Přesto že musí plnit hlavně účelnost, měl by být i esteticky krásný. Plot je vizitkou celého domu.
Ploty se dnes staví s mnoha různých materiálů – od dřeva a kamene přes kovy až po plast či beton. Materiály se často kombinují. Při výběru je nutné myslet na rozpočet, cena platu dle materiálu se může velmi lišit.
Mnozí tuto nepříjemnost řeším pěkným dražším plotem do ulice a levnějším materiálem plotu mezi sousedy. Stejné vlastnosti, tedy snadnou instalaci a bezúdržbovost, majitelé žádají i od těch nejlevnější plotů, které nevedou do ulice a jejichž funkce je víc praktická než okrasná. Jsou to hlavně ploty, které oddělují jednu zahradu od druhé nebo zahradu od louky.
Ať už se chystáte na výstavbu nového plotu, nebo rekonstruujete původní, vždy byste o tom měli informovat příslušný stavební úřad. Stavby plotu se týká paragraf 96 Stavebního zákona. Zde se dozvíte, že začít s budováním můžete na základě územního rozhodnutí nebo územního souhlasu.
Zdroj: http://www.ireceptar.cz/zahrada/zahradni-stavby/z-ceho-stavet-plot/