Vířivé bazény, Spa bazény

Vířivé (Spa) bazény nepředstavují jen obrovské bazény s vyhřívanou vodou a masážní vany pro více osob. Vyznačují se značnou variabilitou a velkým množstvím možností, jakou vanu zvolit, aby vám přesně vyhovovala a splňovala vaše požadavky pohodlí i finanční náročnosti.

Hydromasážní vany

Hydromasážní vany představují nejoblíbenější a také velice dobře dostupnou kategorii spa bazénů. Vyrábějí se v několika velikostech, takže si můžete vybrat, zda chcete vanu srovnatelnou velikostí s vanou klasickou, nebo budete trávit chvíle relaxace například ve dvou nebo ještě ve více lidech. Hydromasážní vany jsou vybaveny několika desítkami malých vodních trysek, které aplikují akupunkturní metodu, a tak uvolňují celé vaše tělo. Pokud patříte mezi vyznavače luxusu, dozajista oceníte zapuštěnou variantu masážní vany, která krásně doplní vyrovnanou atmosféru vhodnou pro maximální relaxaci. Hydromasážní vanu pořídíte již od dvaceti tisíc korun. Při instalaci hydromasážních van by Vás také měla zajímat kvalitní úprava vody, aby jste se vyvarovali zanesení trysek například vodním kamenem a následnému drahému servisu.

 

Vířivé bazény

Vířivky bývají oproti hydromasážním vanám větších rozměrů a je možné je umístit i do exteriéru zahrady. Často zde kromě masážních trysek nacházíme i drobnosti, které potěší každého relaxačního labužníka, jako je například led podsvícení vody, vlnové masáže nebo aromaterapii. Tomu odpovídá také cenová kategorie vířivky, kdy se cena oproti hydromasážním vanám výrazně zvyšuje až na počátečních sto tisíc korun při větších rozměrech a venkovním provedení. Veškeré masážní procesy bývají ve vířivých vanách kontrolovány a řízeny počítačem, vychutnat si můžete i zabudovaný vstup pro cd, nebo rádio, které zpříjemní chvíle strávené ve vířivce.

Zdorj: www.spa.teiko.cz