Vířivá vana nebo zastřešený bazén

Bazény umožňují nejen velmi příjemné ochlazení v parních letních dnech, ale jsou vhodní i pro zvýšení fyzické kondice a odreagování se po těžkém a namáhavém pracovním dni. Plavání je vhodné i jako prevence proti bolesti zad, neboť posiluje především zádové svaly, je to ale i účinný prostředek pro snížení hmotnosti. Bazén se dá ale využít k různým hrám, které nemusí být jen pro děti.

Vířivá vana je zpravidla menší než bazén. Není učená pro zvýšení fyzické kondice, ale pro relaxaci po náročném dnu. Ve vířivé vaně si dopřejete relaxaci v tonizujících bublinkách, jenž je možno podpořit stylovou hudbou z vestavného přehrávače, osvětlením podvodními reflektory, uklidňujícím zvukem vodní kaskády a to vše v kombinaci s blahodárnými účinky aromaterapie.

Častěji jsou v domácnostech bazény a to převážně ty zastřešené. Zastřešený bazén má spoustu výhod. Z hlediska bezpečnosti je zastřešení lepší, protože přední výrobci osazují zastřešení bezpečnostními zámky a pojistkami, které zabraňují dětem v manipulaci se zastřešením, nedochází tak nechtěným pádům do vody, které mohou končit tragicky.

Navíc je voda v zastřešeném bazénu v průměru až o 8°C teplejší, než voda v nezastřešeném bazénu. Z ekonomického hlediska se tak ušetří peníze za ohřev. A navíc přes zastřešení se do bazénu nedostanou hrubé nečistoty, jako je tráva, listí, hmyz apod. Zastřešený bazén tak šetří čas i peníze.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/clanek/Leto-nekonci