Venkovní dlažba najde využití u domu, na terase i u bazénu

Na dlažbu v okolí bazénu klademe odlišné nároky než na dlažbu příjezdové cesty či terasy. Liší se to požadovanou odolností proti zátěži, která se liší. Nejčastěji ale dlažbu vybíráme především podle vlastností materiálu, typu povrchové úpravy a výšky dlažby. Také rozhoduje design.

Design a barva je důležitá, protože dlažba by měla ladit s obklady domu, se schody a terasou. To ale neznamená, že vše musí být ze stejných materiálů a shodných barev.

U dlažby na terasu hledíme při výběru především na otěruvzdornost, ta je důležitá, neboť dochází často k přesouvání stolu, židlí, lehátek a velkoformátová, aby nohy zahradního nábytku nesjížděly do spár.

U bazénu dbáme především na to, aby dlažba neklouzala. Využívá se dlažba s plastickým povrchem upraveným např. vymýváním nebo tryskáním, takovouto úpravou lze zabránit, aby to klouzalo i s mokrýma nohama. Dlažba u bazénu není moc zatěžovaná, má tak povětšinou šířku pouhý 1cm.

Oproti tomu na garážové vjezdy, příjezdové cesty nebo na stání pro auto je potřeba dlažba s výškou minimálně 8cm. Jinak by mohlo hrozit prasknutí, ulomení části dlažby nebo jiné poškození. Pro dlážděné plochy extrémně zatěžované je vhodná betonová dlažba ve výšce 10 cm, protože vyniká pevností a nízkou obrusností.

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/373885-venkovni-dlazba-najde-vyuziti-u-domu-na-terase-i-u-bazenu.html