V Česku je bazén na každé třetí zahradě

Světový unikát drží Česká republika v celkovém počtu bazénů, umístěných pevně na zahradě. Podle studie společnosti Mountfield je v České republice 360.000 až 400.000. takovýchto bazénů, obdobný počet zaujímají na českých zahradách i nafukovací a sezónní bazény.
Nejčastěji se jedná o bazény o velikosti tři krát šest metrů, popřípadě čtyři krát osm metrů. Oproti předchozím letům je vyšší obliba přelivových bazénů, u kterých je voda splývající s podlahou a přetéká samovolně do přepadové nádrže. Přelivový bazén nepotřebuje vyrovnávací nádrže, a přesto zaručuje perfektní cirkulaci a filtraci vody.
U velkých rodinných bazénů je letošním trendem bazén s víceúrovňovým dnem. V takovémto bazénu je jak mělčina pro neplavce a malé děti tak i velká hloubka pro oblíbené skoky do vody. Tvar samotného dna je uzpůsoben přáním a požadavkům klienta.
Dlouhodobě nejprodávanější typ bazénu celoplastový samonosný bazén. Ten je možné najít na mnoho zahradách a liší se technologickou výbavou. Úprava vody může být za pomoci chlóru, nebo bezchlórová na bázi aktivního kyslíku, která je vhodná i pro alergiky, vyhledávající přírodní koupaliště a biotopy bez chlóru.
Mezi další technologickou výbavu patří doplňky pro snížení bazénové chemie, neboť odstraňují nečistoty. Jde o UV lampy, ionizátory a salinátory a kartušové či pískové filtrace.
Vzhledem k stále se zkracující koupací sezóně se velké oblibě těší i různé zastřešení a tepelná čerpadla, které dokážou koupací sezónu prodlužit i na půl roku.

Zdroj:Novinky.cz