Podlaha k bazénu

Na podlahu, kterou pokládáme k našemu bazénu, klademe mnoho požadavků. Očekáváme, že bude protiskluzná, tudíž bezpečná. Měla by být i příjemná pro naše bosé nohy a zároveň vydržet zátěž chlóru a slunečního svitu.

Kámen
Kámen je jedním z nejtvrdších materiálů, z kterých může být podlaha vyrobená. Díky tomu je kamenná podlaha velmi odolná, její nevýhodou je vysoká cena, další nevýhodu představuje úzký výběr barev a tvarů.

Další podstatnou nevýhodou je rychlé rozpálení kamenné podlahy na slunci, to pak znemožňuje chůzi na boso. Hospodyňky pak neocení spáry, ze kterých se velmi snadno uvolňuje písek, který se poté snadno nosí do bazénu.
Řešením je kamenný koberec, který je tvořen kombinací miliónů přírodních kamínků a pryskyřičné směsi a je bezespárový, tudíž je údržba snadná.

Dlažba
Dlažba je nejčastější druh podlahy, který můžeme u bazénu najít. Cena dlažby je přijatelná, na výběr je široký sortiment vzorů, barev a tvarových variant. Dlažba je odolná, tvrdá a oproti kamenné podlaze se na slunci nerozpálí, umožňuje tak příjemnou chůzi naboso. Oproti kamenu se dlažba i lépe udržuje, nevýhodou je že může prasknout.

Dřevoplast
Dřevoplast patří mezi nové materiály, ale je už velmi rozšířený. Jedná se o přírodní kompozitový materiál složený z 60 % z kvalitní dřevité moučky doplněné ze 40 % jakostním polymerem a barvivem (platí u českého výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s.), což poskytuje optimální poměr mezi těmito surovinami.
Dřevoplast je extrémně odolný proti všem vlivům počasí, bez potřeby jakékoliv údržby či napouštění toxickými nátěry. Dřevoplastová prkna vydrží po generace ve stejné barvě a kvalitě, nekroutí se, nepraskají a nenapadá je hniloba, dřevokazná houba a ani hmyz. WPC navíc odolá i chlóru či soli.
Zdroj: http://www.bydleni.cz/clanek/Podlaha-k-bazenu