Plot, který vydrží po desítky let

Plot neslouží pouze k ohraničení vlastního pozemku, zabránění úniku domácích mazlíčků a dětí a jako ochranu proti násilnému vniknutí. Plot vypovídá i spoustu o majiteli. Zrezavělí či rozpadající plot moc dobré mínění o majiteli domu, zahrady, či chaty nevypovídá.

Chystáte-li na koupi nového plotu, je potřeba myslet i na to že plot je vlastě i jedním z architektonických prvků. Plot dokáže změnit vizáž celého domu a je tak důležité jej vybírat pečlivě a s citem.

Na trhu lze již v dnešní době najít velkou spoustu materiálů, ze kterých se ploty vyrábí. Materiál by se měl vybírat nejen podle našich představ, ale i podle sty domu. Klasikou je plot ze dřeva či plot drátěný, svoji roli ale stejně dobře zastane i plot betonový, kamenný nebo z tvarovek.

Drátěný plot, má oproti dřevěnému výhodu, ve snadné údržbě. Dřevěný plot je nutné čas od času natřít a výdrž není vysoká, čas od času se stane, že musíte přibýt některou s latěk znovu, jinak Vám snadno uteče pes. Drátěný plot nabízí několik druhů povrchových úprav, které zamezí případné korozi. Dostupné jsou úpravy pozinkování, poplastování nebo komaxitováníDrátěný plot tak nepotřebuje opravu dlouhou dobu.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/clanek/Plot-ktery-vydrzi-po-desitky-let