Naše tipy

Každý zná ten blažený pocit, když ponoříte do teplé vody a unavené svaly jsou masírovány miliony bublinek. Za tímto požitkem už nemusíte cestovat do vzdálených spa center, stačí si pořídit vířivou vanu. Udělat si doma vlastní malé lázně je opravdu velkým lákadlem, pokud jste se ale rozhodli pro koupi vířivé vany nebo spa bazénu, je třeba si nákup pořádně rozmyslet. Jaký typ, velikost, tvar a systém pro vás bude nejlepší? Zde naleznete několik tipů, které vám při rozhodování pomohou.

Zdroj: www.spa.teiko.cz

První rozhodnutí se týká umístění vířivé vany. Koupelna, zimní zahrada, nebo terasa? Zde je těžké radit, každý si zvolí variantu, která mu nejvíce vyhovuje. Koupelnové vany mívají menší rozměr a jsou snadnější na údržbu, protože se částečně podobají vanám klasickým. Venkovní vířivka musí čelit povětrnostním jevům, nečistotám, ovšem pokud upřednostňujete relaxaci ve více lidech, jeví se vhodnější. Na velikost vany nezapomínejte, vířivky se dodávají vcelku, a tak myslete na způsob, jak se rozměrný balík dostane dovnitř domu.

Zdroj: www.spa.teiko.cz

Další možností výběru nabízí samotná konstrukce vířivky. Pokud jste se rozhodli pro venkovní variantu, naskýtá se jich hned několik. Na trhu dnes seženete například nafukovací vířivku, která se vyznačuje mobilitou, nezabere tolik místa a hodí se pouze pro občasné užívání. Dalším typem je vířivka se samonosnou konstrukcí, která nemusí být zpevněna pěnou. Poslední možností je právě vířivka nesamonosná, kterou vyztužuje vrstva pěny, a proto je v porovnání s předchozí variantou výrazně těžší.