Jak zabezpečit bazén?

Zahradní bazén je dokonalým místem pro trávení času s rodinou, zábavu pro děti i místo pro první výuku plavání. Pokud plánujete pořízení nového bazénu nebo už bazén na zahradě máte, jistě jste přemýšleli nad vhodným zabezpečením proti pádu dětí nebo psích mazlíčků. Dobře zabezpečený bazén může přinést nezapomenutelné radostné okamžiky celé rodině. V opačném případě se díky špatnému nebo neexistujícímu zabezpečení může pořízení bazénu obrátit v tragédii. Hledáte vhodný způsob zabezpečení bazénu, které nebude bránit výhledu na vaši zahradu, bude mít estetický vzhled a vhodné funkční vlastnosti? Pojďme si společně představit vhodné způsoby zabezpečení, díky kterým můžete ze svojí zahrady udělat bezpečné místo pro děti i domácí mazlíčky.

Poplašný systém / bazénový alarm

Jednou z nejlevnějších a vzhledově velmi estetických variant může být poplašný systém neboli bazénový alarm. Tuto variantu často volí uživatelé, kteří již bazén na svojí zahradě mají, neplánují zastřešení a očekávají příchod malého dítěte nebo domácího mazlíčka do rodiny. Při pořízení této varianty zabezpečení však mějte na paměti, že dítě při pohybu na zahradě musí být vždy vybaveno nafukovacími bezpečnostními prvky a je vyžadován permanentní dohled dospělé osoby. V okamžiku pádu do vody se spustí alarm a je nutný okamžitý zásah.

Bazénová plachta

Zde buďte při výběru zvláště opatrní. Nevhodná plachta může nebezpečí vašeho bazénu ještě zvýšit. Pokud nebude mít nosnost dospělého člověka, díte či domácí mazlíček se do ní lehce zamotá a může dojít k tragédii. Jedná se o jednu z nejlevnějších variant zabezpečení, která stejně jako bazénový alarm vyžaduje vybavit dítě nafukovacími bezpečnostními prvky a permanentní dohled dospělé osoby. Nevýhodou může být i nepříliš vzhledná estetická stránka a náročné navíjení a umísťování plachty.

Bazénové zastřešení

Bazénové zastřešení je z hlediska bezpečnosti jeden z nejlepších způsobů. Zvláště v případě, pokud je možno zastřešení bazénu uzamknout. Nevýhodou může být zvláště u vyšších variant zastínění zahrady a nevzhlednost plastu. Vzhledově přijatelnější jsou nižší způsoby zastřešení, kde je však nutné ověřit nosnost konstrukce.

Pojízdné terasy

Pokud hledáte kombinaci nejvyšší bezpečnosti, estetiky vzhledu a maximálního funkčního využití, nejlepším způsobem zabezpečení a zastřešení bazénu jsou bezesporu pojízdné terasy. Pojízdná terasa, kromě absolutní bezpečnosti v případě uzavření, nabízí i kvalitní prostor pro posezení či hrací koutek. Rozšíříte si prostor terasy ve stejném dekoru a nezastavíte zbytečně velkou část zahrady, která by kromě letních měsíců zůstala nevyužitá. Pojízdná terasa je vhodným řešením pro menší zahrady, kde by bazén zabral prostor, který byste jinak mohli využívat celý rok. Terasu lze vyrobit přímo na míru ve stejné barvě, dekoru a stylu jako je vaše stávající terasa. Nedochází k rušivému efektu v podobě přemíry různých dekorů. Velkým benefitem je také jednoduchý způsob odsunutí pojízdné terasy, které je zajištěno elektrickým pohonem. Kromě již zmíněných benefitů je důležité zmínit výhodu i v podobě ochrany proti nečistotám. Přes pojízdnou terasu se do bazénu nedostávají poletavé nečistoty a hmyz.

Výhody pojízdné terasy

  • maximální bezpečnost pro děti a domácí mazlíčky
  • neruší vzhled zahrady
  • nebrání výhledu do zahrady
  • nezabírá místo
  • vytvoří užitný prostor pro využití po celý rok
  • jednoduchý způsob manipulace pomocí elektrického pohonu
  • ochrana proti nečistotám
  • nenáročnost na provoz

Kdy je pojízdná terasa nevhodná?

Pokud je prostor vaší zahrady opravdu hodně malý a pojízdná terasa by neměla prostor pro svůj pojezd při odkrytí bazénu, budete muset bohužel zvolit jiný způsob zabezpečení. Pojízdnou terasu není vhodné montovat ani do oblastí se zvýšeným výskytem sněhu. Bydlíte-li v horských oblastech, zkonzultujte montáž s odborníkem.

Zajímá vás něco dalšího ohledně zabezpečení bazénu? Kontaktujte společnost ZounekDesign s.r.o., specialisty zabývající se zabezpečením pomocí pojízdné terasy, prostřednictvím kontaktního formuláře na jejich webu.

Fotografie