Jak vybrat zabezpečení domu

Každý chceme žít v domě, ve kterém se nám nemůže nic stát. Lidé jsou ale různí a ne vždy naše soukromí tolerují. Před nenadálým vniknutím cizí osoby nebo jiného možného narušení nás chrání bezpečnostní systémy. Tato oblast ale nikterak pro laika jednoduchá a zorientovat se v ní není žádný med. Jak tedy správně zabezpečit svůj domov? Odpovědi se pokusíme najít v tomto článku.

Správný bezpečnostní systém

Pokud alespoň trochu znáte problematiku bezpečnostních systémů, pak je vhodné vybrat takové komponenty, které vám ušetří nejen peníze, ale hlavně čas i při jeho realizaci a instalaci. Je třeba si na začátek uvědomit, že ne vždy je zcela nutné zabezpečit každou místnost v domě a také ne každá komponenta dokáže komunikovat s tou druhou. Vždy proto vybírejte ucelený systém a nemíchejte jednotlivá zařízení do jednoho oběhu.

Jak postupovat při výběru zabezpečovacího systému

Je třeba připomenout, že pokud se v této oblasti nepohybujete, je lepší se svěřit do rukou odborníkům. Kvalitní výsledek je nutné posoudit v několika aspektech. Jde především o výběr vhodných místností, které je potřeba zabezpečit. Nezapomeňte, že zabezpečit každou místnost, každý kout domu, nemá smysl. Nejenže by byla celá realizace nákladná, ale hlavně zbytečná. Zabezpečují se hlavně prostory s cennostmi nebo cesty k těmto prostorám.

Jak detekovat nebezpečí

Variant může být hned několik. Přístupové cesty lze zabezpečit detektory. Může se jednat o detekci otevření okna nebo dveří, kdy detektor citlivě reaguje na otevření. Dalším detektorem je detekce pohybu osob. Tyto detektory dokáží pokrýt plochu až do 50 m2. Navíc cena těchto detektorů není nikterak vysoká. Detekce rozbití skla zajistí detekování okna od 1m2. Můžete tak hlídat například skleněné výlohy nebo prosklené stěny. Tento detektor bývá velmi často podpořen detektorem pohybu.

Z čeho se skládá zabezpečovací systém

Každý zabezpečovací systém má centrální ústřednu, která řídí veškerá zřízení v oběhu. Ovládají se pomocí kódové klávesnice nebo dálkovým ovladačem. Dnes je možné vše řídit i přes chytrý telefon. Centrála nemusí být nutně uprostřed objektu. Umisťujeme jí tam, kde bude nejvíce v bezpečí a pokud možno ji nikdo nenajde. Velmi časté jsou tak prostory komor nebo WC. Onu ovládací klávesnici umisťujeme například ke vchodu, abychom při vstupu do objektu mohli systém deaktivovat nebo naopak při odchodu aktivovat. Vše navíc můžeme ovládat i dálkově, což výrazně usnadní celý proces. Navíc je možné vše online sledovat, takže dle rozložení kamer vždy víte, co se ve vašem objektu děje.

EZS Brno

Hledáte správnou zabezpečovací firmu, která vám se vším pomůže, poradí a nastaví? Pak se obraťte na odborníky ze společnosti UnitElektro, kteří vám se vším rádi pomohou. V oblasti zabezpečování objektů se pohybujeme už řadu let a budeme rádi, pokud se s námi spojíte a budeme vám tak moci zabezpečit váš rodinný domek, vilku nebo průmyslový objekt. Více informací nejen o zabezpečovacích systémech se dozvíte na stránce www.unitelelektro.cz. Budeme se těšit na vaši návštěvu.